Poznaj Dawidka

W oczekiwaniu na Synka

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017 roku dokładnie w dniu dziewiątej rocznicy ślubu swoich rodziców. Zarówno oni jak i Jego starszy brat Jakub z radością oczekiwali na Jego narodziny. Podczas ciąży Jego mama bardzo dbała o to, aby jego rozwój był prawidłowy. Liczne wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim nie wskazywały na nic niepokojącego. Przeciwnie – wszystkie badania (usg) wykazały prawidłowy rozwój dziecka.

Poród chłopca

Szok nastąpił podczas porodu. Okazało się, że Dawidek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) natomiast lewa rączka jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Nie w pełni wykształciła się również dłoń Dawidka, która jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Co dalej?

Mały Dawidek jest bardzo radosnym i aktywnym dzieckiem. Od pierwszych dni na Jego twarzy stale gości uśmiech. Jest otoczony miłością i troskliwą opieką swoich rodziców, starszego brata, a także innych członków rodziny i przyjaciół. Jego dalszy rozwój wymaga jednak stałej rehabilitacji. Jest to niezbędne aby mógł nauczyć się wykonywać te wszystkie czynności jakie w pełni sprawne dziecko uczy się i wykonuje w sposób naturalny. Będzie to też od Niego wymagało większej siły, sprytu, zaangażowania oraz cierpliwości. Wiele czynności będzie mógł niestety wykonywać jedynie nogami dlatego rehabilitacja jest niezmiernie ważna i konieczna już od noworodka. W przyszłości Dawidka czekać będą inne zabiegi i operacje rączki. Będzie to możliwe po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała. Liczymy na to, że postępy w medycynie będą na tyle szybkie aby Dawidek miał szansę na sprawną rączkę i bycie w pełni samodzielnym chłopcem. Do tego czasu to my będziemy dla Niego pomocną dłonią.