Akcja
Akceptacja

60%

Rehabilitacja Dawidka

Mamy już:

4825 zł

Potrzebujemy:

8000 zł

Dołącz do Drużyny Dawidka!

Celem akcji #wspieramDawidka jest zebranie jak największej kwoty, która pozwoli na sfinansowanie rehabilitacji Dawidka. Rehabilitacja to stały punkt programu w codzienności naszego Zucha i będzie Mu towarzyszyć przez długie lata. Ma na celu poprawę jakości ruchu, równowagi, koordynacji ruchowej, stabilizacji i kontroli ciała oraz wykształcenie prawidłowych wzorców ruchowych – zaburzonych przez wrodzony brak prawej kończyny górnej oraz deformację kończyny górnej lewej. Ćwiczenia są niezbędne, by wykształcić kompensację i wesprzeć prawidłowy rozwój dziecka.  Pełnią też rolę profilaktyki przed wadami postawy, na które Dawid jest narażony.

Sfinansowanie wszystkich działań dla zdrowia Dawidka jest sporym obciążeniem dla budżetu domowego. Tym bardziej dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną dla naszego bohatera! Bez Was nie bylibyśmy w stanie zapewnić Dawidowi opieki medycznej w takim zakresie.

  • terapia w wodzie według koncepcji Halliwick (dwa razy w tygodniu) – 80 zł/zajęcia
  • rehabilitacja ruchowa metodą NDT- Bobath (raz w tygodniu) – 100 zł/zajęcia
  • masaż (dwa razy w tygodniu) – 80zł/zajęcia
  • okresowe wizyty u specjalistów i badania w Lublinie i w Krakowie (np wizyta u ortopedy, neurologopedy itp.) – od 100 zł do 400 zł
  • turnusy rehabilitacyjne – ok. 2 500 zł

Dawid korzysta również z zajęć na NFZ, lecz niestety z częstotliwością i jakością tych zajęć bywa różnie. W przypadku wady rączek Dawidka nie jest też łatwo znaleźć odpowiednich specjalistów, żeby terapia rzeczywiście miała sens. Kilku terapeutów i lekarzy powiedziało nam wprost, że nie wiedzą jak się zabrać za rehabilitację lub prowadzenie leczenia Dawidka. Jeśli więc znajdujemy odpowiednich ludzi, trzymamy się Ich mocno.
Nasza droga do jak najlepszej sprawności i samodzielności Dawidka jest długa i kręta, a Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Drużyna Dawidka łączy siły!

Wpłać 10 zł na rachunek Fundacji W Dobrych Rękach:
19 1090 2590 0000 0001 3541 1655, z dopiskiem: Dawid Fijołek – darowizna na rehabilitację i ochronę zdrowia.

 

W podziękowaniu wyślemy Ci e-book Magdaleny Fijołek „Akcja Akceptacja. Żyj najpiękniej jak umiesz i daj żyć innym”, w którym mama Dawida pisze o doświadczeniach związanych z niepełnosprawnością synka, relacjach w rodzinie i powstaniu Fundacji.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Rodzice Dawidka