Poznaj Dawidka

W oczekiwaniu na Synka

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017 roku dokładnie w dniu dziewiątej rocznicy ślubu swoich rodziców. Zarówno oni jak i Jego starszy brat Jakub z radością oczekiwali na Jego narodziny. Podczas ciąży Jego mama bardzo dbała o to, aby jego rozwój był prawidłowy. Liczne wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim nie wskazywały na nic niepokojącego. Przeciwnie – wszystkie badania (usg) wykazały prawidłowy rozwój dziecka.

Poród chłopca

Szok nastąpił podczas porodu. Okazało się, że Dawidek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) natomiast lewa rączka jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Nie w pełni wykształciła się również dłoń Dawidka, która jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Co dalej?

Mały Dawidek jest bardzo radosnym i aktywnym dzieckiem. Od pierwszych dni na Jego twarzy stale gości uśmiech. Jest otoczony miłością i troskliwą opieką swoich rodziców, starszego brata, a także innych członków rodziny i przyjaciół. Jego dalszy rozwój wymaga jednak stałej rehabilitacji. Rehabilitacja to stały punkt programu w codzienności naszego Zucha i będzie Mu towarzyszyć przez długie lata. Ma na celu poprawę jakości ruchu, równowagi, koordynacji ruchowej, stabilizacji i kontroli ciała oraz wykształcenie prawidłowych wzorców ruchowych – zaburzonych przez wrodzony brak prawej kończyny górnej oraz deformację kończyny górnej lewej. Ćwiczenia są niezbędne, by wykształcić kompensację i wesprzeć prawidłowy rozwój dziecka.  Pełnią też rolę profilaktyki przed wadami postawy, na które Dawid jest narażony.
Nasza droga do jak najlepszej sprawności i samodzielności Dawidka jest długa i kręta, a Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Wsparcie dla Dawidka

Nr subkonta: 18 1090 2590 0000 0001 4332 3090
Tytułem: Dawid Fijołek – darowizna na rehabilitację i ochronę zdrowia