O Fundacji
W Dobrych Rękach

Jak to się zaczęło?

Fundacja W Dobrych Rękach została powołana w Lublinie w 2017 roku. Jej fundatorem jest Magdalena Fijołek, która sama jest mamą chłopca z wadą rączek. O Jego niepełnosprawności dowiedziała się dopiero po porodzie. Mały Dawidek urodził się bez prawej rączki i z wadą lewej. Rodzice Dawidka od początku próbowali dowiedzieć się jak najwięcej zarówno na temat samej wady dłoni, a także jak funkcjonować w obecnej sytuacji. Rozpoczęli poszukiwania osób z podobnymi schorzeniami. Odzew na internetowy apel był ogromny. Dzięki temu poczuli, że nie są sami. Zauważyli też jak wiele wsparcia potrzebują dzieci z wadami oraz ich rodziny. To wtedy zrodził się pomysł założenia Fundacji. Jej powstanie stało się więc naturalną drogą aby pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością.

 

Pomoc w założeniu Fundacji jak i w jej prowadzeniu natychmiast zaoferowali członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi rodziców Dawidka. To dodało im sił i wiary, że Fundacja jest i będzie organizacją, która stanie się swoistą dłonią wyciągniętą do osób z wadami kończyn i ich opiekunom. Od czasu jej powstania niemal każdego dnia pojawiają się osoby, które zupełnie bezinteresownie oferują swoją pomoc. Właśnie dzięki temu Fundacja działa z taką wizją, determinacją i zaangażowaniem.

Na czym to polega?

Jesteśmy organizacją, która pomaga osobom z wadami kończyn. Dbamy również o ich opiekunów, którzy nierzadko sami potrzebują wsparcia. Podejmujemy współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami w celu organizacji akcji charytatywnych, konferencji, eventów itd.
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018

Statut fundacji

Ambasador Fundacji Mariusz Kędzierski

Dowiedz się więcej

Zespół Fundacji

Magdalena Fijołek

Założycielka Fundacji W Dobrych Rękach. Szczęśliwa żona i mama dwóch wspaniałych chłopców – Jakuba i Dawida. Od ponad 10 lat aktywna zawodowo w branży hotelarskiej. Kiedy tuż po porodzie okazało się, że drugi synek urodził się z wadą rączek, w Jej życiu nastąpił zwrot. Skoncentrowana na zapewnieniu Dawidkowi jak najlepszej opieki i możliwości leczenia, z pomocą męża oraz przyjaciół powołała Fundację, by pomóc swojemu synkowi oraz rodzinom w podobnej sytuacji. Zawsze pełna optymizmu i wiary w ludzi podejmuje inicjatywy na rzecz rozwoju Fundacji.

Napisz do mnie

Andrzej Fijołek

Prezes zarządu Fundacji od czasu jej powstania. Kieruje działalnością Fundacji i reprezentuje ją na zewnątrz. Jest tatą Dawidka, który urodził się z wadą wrodzoną rączek.