Poznaj Olę

Tak to było...

Oleńka urodziła się w piątek 13 października 2017 roku i był to jeden z najszczęśliwszych dni w naszym życiu.
Jeszcze w trakcie ciąży, podczas wykonywania USG w 20 tygodniu ciąży nasz lekarz zauważył, że prawa rączka Oleńki jest krótsza i brakuje prawej dłoni oraz fragmentu przedramienia. To właśnie dzięki tej wiedzy, pomimo szoku jaki przeżyliśmy w związku z tą informacją mieliśmy szansę przygotować się na przyjście Oleńki na świat.
Jako rodzice wierzymy w rozwój medycyny i techniki, która oferuje osobom z brakiem kończyn niesamowite możliwości i rozwiązania takie jak np. protezy bioniczne, dlatego gdy Oleńka skończyła 3 miesiące rozpoczęliśmy poszukiwania zakładu protetycznego, który podjąłby się wykonania dla niej protezy. Niestety w większości przypadków otrzymywaliśmy informację, że to za wcześnie. Tylko dwie firmy podjęły się wyzwania i Ola w wieku niespełna 6 miesięcy otrzymała swoja pierwszą protezkę.

Tak jest...

Pomimo wielu wątpliwości i obaw o to, że tak małe dziecko odrzuci protezę nic z tych rzeczy się nie wydarzyło. Oleńka nosi protezę, używa jej aktywnie i traktuje bardzo naturalnie. Nigdy nie zapomnimy momentu, gdy Ola po raz pierwszy wyciągnęła protezkę, żeby pogłaskać pieska. To wtedy nabraliśmy pełnego przekonania, że nasza decyzja pomimo wielu kontrowersji była słuszna.
Proteza poprawia balans ciała i w dużym stopniu zapobiega rozwijaniu się skoliozy, co w połączeniu z rehabilitacją powoduje, że aktualnie Ola nie ma większych problemów z kręgosłupem.

Tak mamy nadzieję, że będzie...

Największym wyzwaniem dla naszej rodziny jest gromadzenie środków na częste wymiany protez, które wynikają z faktu, że dziecko bardzo szybko rośnie. Chcielibyśmy jednak w niedalekiej przyszłości wyposażyć Olę w bardziej zaawansowaną protezę mioelektryczną i tym samym poszerzyć zakres funkcji jakie spełnia proteza.
Ola swoją bezpośredniością i radosnym usposobieniem podbija serca i wywołuje uśmiech nie tylko na ustach najbliższych, ale również obcych osób, a my jako rodzice zrobimy wszystko żeby tak zostało na zawsze.
 

Rodzice Oli

Wsparcie dla Oli

Nr subkonta: 60 1090 2590 0000 0001 4332 3110
Tytułem: Aleksandra Opolska – darowizna na rehabilitację i ochronę zdrowia